Мебел по мерка

Внесете ја вашата локација и поштенски број:
За реон
  V kraju
   150 градежни компании
   системот на оценки е затворен, само корисникот кој поднел побарување може да ја оцени компанијата, така што нема лажни оценки за компании
   4185 проекти
   мајстори за мебел по мерка низ цела Северна Македонија
   мајстори за мебел по мерка низ цела Северна Македонија

   Последни проекти за мајсторите за мебел по мерка

   актуелно
   Пред 11 часови i 42 минути

   Скопје
   Изработка на плакар за спална од бела иверка
   Svetlana
   актуелно
   Утре

   Битола
   Монтажа на детски кревет на спрат
   Елена
   актуелно
   17.05.24

   Скопје
   Изработка на тапациран лежај
   Елена
   актуелно
   16.04.24

   Прилеп
   Izrabotka na mebel po merka za detska soba
   Jone
   актуелно
   03.04.24

   Скопје
   Izrabotka na kujna i tri plakari
   Kire
   актуелно
   28.03.24

   Скопје
   Изработка на мебел по мерка за детска соба
   Ana
   актуелно
   25.03.24

   Битола
   Изработка на вграден плакар
   Филип
   актуелно
   25.03.24

   Скопје
   Изработка на аголна гарнитура со механизам за спуштање
   Ratko
   26.01.24
   Скопје
   Мебел по мерка за цел стан
   Maja

   Мебел по мерка - Корисни информации и совети

   Многу често, просторот со неправилна форма останува недоволно искористен бидејќи купениот мебел не може совршено да се вклопи. Сепак, ова може да се цмени со делови мебел изработени по нарачка, така што секое ќоше ќе биде целосно уредно, практично и убаво. Мебел по мерка се прави за повеќенаменски или простории со неправилна форма, поткровје, за преградување на поголеми простори; а тоа може да биде вграден или плакари под скалите, гардероберии слично. Столарот може да направи не само парчиња по нарачка и вашите желби, туку и уникатни занаетчиски дела како што се маси, столици, фотелји, кревети и сè друго. Создавањето на парчиња по нарачка започнува со разговор помеѓу клиентот и мајсторот или дизајнерот на ентериер. Повеќето луѓе имаат барем основна идеја за тоа што сакаат или што им треба, па оттука се почнува. Потоа следуваат прецизни мерења и скицирање, а потоа и избор на материјали. Изборот на материјал зависи од намената на поединечните парчиња и саканата боја и форма, но главно тоа е сè од дрво - цврсто дрво, иверица, иверица, ултра пласт, фурнир, МДФ и ОСБ плочи итн. Цените на мебелот по нарачка можете да ги видите во калкулаторот. За вас подготвивме други совети на оваа тема, како и докажани експерти на кои можете да им се обратите за совет.